Yönetim Ekibi

ULUĞ GÖKÇE 

Yönetim Kurulu Başkanı , Ortak

1977 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Gökçe, profeyonel iş hayatına Şentürk Çelik Döküm’de İşletme Mühendisi olarak başladı.Ayan Yağ Sanayi de kariyerine işletme mühendisi olarak devam etti. 1981 yılında ortakları ile birlikte Selen Kimya’yı kurdu. Halen Selen Kimya yönetim kurulu üyesi olan Gökçe , 2006 yılında kurulan Agora Kimya’nın ortağı olup,Yönetim Kurulu Başkanıdır. Gökçe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

BORA EYİEL

Genel Müdür , Ortak 

1996 yılında Saint Joseph Fransız Koleji , 2000 yılında 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun olan Eyiel, profesyonel iş hayatına 3M Ofis ve Ev Ürünleri kategorisinde satış bölümünde başladı. 2 yıllık profesyonel çalışmanın ardından 2003 yılında aile şirketi Selen Kimya’da çalışmaya başladı. 2006 yılında Agora Kimya’nın kurulmasında kilit rol oynayarak , Agora Kimya’nın kuruluşu ile üretim tesislerinin de hayata geçirilmesini sağladı. Hali hazırda şirketin satış ve operasyonun başında görev almaktadır. Şirketin uluslararası platformda da temsil etmekte ve global iş ortakları ile iş geliştirme faaliyetlerini de yürütmektedir. Eyiel, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

BENGİSU  A. EYİEL 

İletişim ve Pazarlama Direktörü, Ortak

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Eyiel profesyonel iş hayatına BP Petrolleri A.Ş.’de başladı. 19 yıl yurtiçi ve yurtdışında BP’nin farklı bölümlerinde yöneticilik yaptı. Eyiel Agora Kimya’nın ortağı olup, strateji ve pazarlama konularında danışman olarak destek vermektedir.

 

HASAN SARIKAHYA

Araştırma ve Geliştirme Müdürü

1997 yılında Ege Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun olan Sarıkahya, aynı üniversitede Organik Kimya alanından lisansüstü diplomasını aldı. 1997 – 2014 yılları arasında Konsan ve BiyoPOL’de Araştırma ve Geliştirme Bölümünde araştırmacı ve yönetici olarak çalıştı. 2014- 2016 ‘da USA Suny-Oswego Üniversitesinde Araştırmacı Kimyacı olarak görev yaptı. 2016 Şubat ayında Türkiye’ye dönen Sarıkahya, Nisan 2016’dan bu yana Agora Kimya Araştırma ve Geliştirme Müdürü olarak çalışıyor. Kimya alanında çeşitli yayınları da bulunan Sarıkahya evil ve 2 çocuk babasıdır.

 

AHMET GÜNEY 

Fabrika Müdürü

2004 yılında Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olan Güney,profesyonel iş hayatına Köy Hizmetlerinde Toprak ve Su analisti olarak başladı. Tarım İl Müdürlüğüne bağlı Ekmek Fabrikasında gıda üretiminden sorumlu olarak görev yaptı. Gedikoğlu Ltd.Şti.’de Teknik ve Satış Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 2008 yılında Agora Kimya ‘ya Satış Sorumlusu olarak katıldı. Akabinde Üretim ve Planlama Sorumlusu pozisyonuna getirildi. 2012 yılından bu yana Fabrika Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Güney , Toplam Kalite Yönetim sertifikası sahibidir.