TR EN

Hakkımızda

Agora kimya; 35 yıllık tecrübenin yetiştirdiği ikinci kuşak temsilcileriyle 2006 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır.

Havuz kimyasallarıyla başlayan üretimine su şartlandırma, içme ve kullanım suyu, gıda hijyeni ve sanitasyon, medikal hijyen ve sanitasyon, ev dışı kullanım, kişisel bakım ve ev temizliği ürünlerini de eklemiştir.
Şu anda 1.200 m2 kapalı üretim alanı, 1.000 m2’lik tank sahası, 2.500 m2’lik depo ve lojistik merkezi ile İTOB OSB‘de hizmet vermektedir.

Çatısı altında sektör bilinirliği yüksek; Handdes, WTR, Alesdes, Pereko, Selenoid, SOOP, Greengel ve WTRsan markalarını bulunduran Agora Kimya, 42 kişilik ekibi ile sektöründe lider 7 şirkete fason üretim yapmaktadır. Fabrika çatısı altında üretilen ürünleri destekleyen, ürün gamlarını ithal etmekte olup, BS Pool, LaMotte, PoolSan, Plastiflex’I markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

En kaliteli hammaddeyi kullanarak, üretimin her adımında insan, insan sağlığı ve çevreyi ön planda tutan Agora Kimya, global trendleri takip ederek, tüketicilerine katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretmeyi kendisine ilke edinmiştir.

Agora Kimya, kuruluşundan bu yana toplam kalite uygulamalarını kurum kültürü olarak benimsemekte ve ISO 9001:2015 ve ISO 13485:2016 Kalite Yönetim Sistemlerini etkin olarak uygulamaktadır.

Kendi bünyesinde yer alan AR-GE Laboratuvarı ile sektördeki gelişmeleri ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip eden Agora Kimya, güncel bilgiler ışığında yeni ürün çalışmaları yapmakta ve bu sayede her daim gelişime açık ve yenilikçi bir yol izlemektedir.